Kamery Hikvision Acusense

Hikvision acusense technologie – Deep learning algorithm

Společnost HIKVISION, přední světový dodavatel inovativních produktů a řešení pro video sledování a kamerové systémy, právě přinesla novou úroveň analogového sledování – zavedení Deep Learning. Touto AI je vybaveno nahrávací zařízení AcuSense

Technologie AcuSense je založena na algoritmu Deep Learning, který se v loňském roce začal objevovat v produktech IP. Deep Learning algoritmy jsou mnohem hlubší programování ve srovnání s konvenčními inteligentními algoritmy, které fungují pouze na povrchové úrovni. Tyto algoritmy se učí novým funkcím a poskytují neuvěřitelně přesný a konzistentní výkon při analýze videoobsahu (VCA).

AcuSense dokáže identifikovat lidské tělo a vozidlo ve velkém množství předmětů. Nejenže dokáže detekovat vniknutí lidí a vozidel, ale může také odfiltrovat falešné poplachy, které by byly vyvolány jinými pohyblivými objekty, nepředstavujícími hrozbu.

Tato technologie také přináší výkonnou a rychlou funkci vyhledávání, která dokáže analyzovat nahrávky a vyhledat všechny obrazy člověka nebo vozidla, které odkazují na příslušný videoklip. To znamená, že uživatelé mohou rychle vyhledat konkrétní cíl.

Zdokonalené funkce pro odrazení vetřelce – přerušované světlo a zvukový alarm. Když kamera odhalí potenciální hrozbu, použije svojí inteligentní technologii eliminace falešného poplachu, díky níž ignoruje irrelevantní pohyby, jako je například déšť, listy a zvířata, a místo toho se zaměří na pohyb osob a vozidel. Výrazné snížení falešných poplachů tak umožní rychlejší a přesnější odhalování skutečných vniknutí.

Jelikož se podaří přesně odhalit potenciálního vetřelce, tak síťová kamera AcuSense spustí vestavěné přerušované světlo a audio alarm. Smyslem těchto funkcí je odradit vetřelce od jejich úmyslu. Hlasitost zvukového poplachu a jas přerušovaného světla lze seřídit tak, aby to odpovídalo okolnímu prostředí.

Spolehlivý provoz ve dne v noci
Rozsah síťové kamery AcuSense dokáže zajišťovat toto efektivní odhalování vniknutí a jeho prevenci ve kteroukoliv denní i noční hodinu. Všechny kamery využívají technologii Hikvision DarkFighter a v daném rozsahu vytváří špičkové sledovací záběry, a to i za velmi špatného osvětlení.

Čtyři výrobky vhodné pro různé použití
Nové síťové kamery AcuSense jsou k dispozici v provedeních bullet a turret a v rozlišení 2MP nebo 4MP, díky čemuž jsou k dispozici celkem čtyři různé druhy kamer.